איפה כדאי לקנות דירה להשקעה

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה

השנים האחרונות בשווקים הפיננסים, בעיקר מאז מגפת הקורונה, ובעת האחרונה בכלל, בשל המלחמה באוקראינה, התאפיינו בחוסר יציבות רבה. אמנם, מי שהשקיע בעשור האחרון במדדים המובילים בעולם, הצליח להרוויח תשואות יפות, אך עדיין, בעלי הון ומשקיעים רבים, עוברים להשקיע בשנים האחרונות בנדל"ן. מטבע הדברים השאלה שעולה מאליה היא איפה כדאי לקנות, ואיזה דירה תניב את התשואות הגבוהות ביותר. אספנו לכם כמה טיפים, ואל תשכחו בסוף, את הקטע על הדירות מכונס נכסים.

 

כמה מילים על השקעה בנדל"ן

לפני שנבחן איפה כדאי לקנות דירה להשקעה, קחו דקה רגע להבין את היתרונות של השקעה בתחום הנדל"ן. כפי שכבר אמרנו, שוק ההון והפיננסים אמנם רושם עליות לאורך שנים, אך  מאופיין, בעיקר בתקופה האחרונה, במשברים רבים ובחוסר יציבות. כל תקרית חריגה, כמו מגיפה, מלחמה, או אפילו הצהרה משמעותית של נשיא ארצות הברית, משפיעה על כל השוק והתנודתיות רבה.

בנוסף, הריבית הנמוכה, אפילו נמוכה מאוד בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בכלל, מושכת את המשקיעים ללוות כסף, ואף לקחת הלוואות לשם הקניה וההשקעה, הלוואה המכונה כידוע, משכנתא.

 

אז מה זה דירה להשקעה אם כך?

מטרת הרכישה של דירה להשקעה, בניגוד לדירת מגורים למשל, היא שנרכשת כלומר למקסם תשואה, גם מדמי השכירות שנגבים מהשוכרים, וגם מעלייה בערך הדירה, הנכס עצמו, לאורך השנים, וזאת כתוצאה מעליית מחירי הדיור בכל הארץ בשנים האחרונות. ישנן דירות מסוגים שונים, החל מדירות מקבלן, שנרכשות כדירה להשקעה, ועד דירות מכונס נכסים – מומלצות מאוד בשל מחירן הנמוך יחסית בשוק. אפשר למצוא דירה להשקעה עד 800 אלף ₪, ואפשר כמובן בפחות מכך, או בהרבה יותר, תלוי במיקום.

 

אז איפה כדאי לקנות דירה להשקעה?

כמובן שהשאלה איפה, מגיעה יחד עם שאלת גודל הדירה הרצוי. אבל אם אתם רוצים דירות להשקעה עד 800 אלף, למשל. אפשר למצוא דירת 3 חדרים יד שניה במחיר הזה, או קצת יותר באזור הקריות, קריית מוצקין או קריית ים.

 

  • מלבד אזור הקריות, העיר חיפה נחשבת כיעד אטרקטיבי עבור המשקיעים, העובדה שהעירייה מתכננת שם פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, גם פינוי בינוי, וגם תמ"א 38, המיקום ליד הים, אזורי התעסוקה הרבים, ומוסדות הלימוד הגבוהים לסטודנטים, מהווים זרז רציני לעליות המחירים שם.

 

  • בעבר באר שבע היתה פנינת המשקיעים והתשובה הקבועה לאלה איפה כדאי לקנות דירה להשקעה. בעיקר השכונות הקרובות לאוניברסיטה כמו למשל שכונה ד שמוכרת בציבור כשכונת הסטודנטים של העיר. גם שם, דווקא בעקבות נהירת המשקיעים, וההיצע הגבוה, קצב עליית מחירי הדירות קצת הואט, אך עדיין באר שבע נחשבת יעד מועדף.

 

  • אזור נתניה, גבעת אולגה וחדרה, הפכו גם הם בשנים האחרונות ליעדים מבוקשים, בעיקר בגלל התשתיות החדשות שנבנו שם, כבישים ואזורי תעשייה. המחירים הגבוהים במרכזי הערים, מובילים את המשקיעים לפנות גם לפריפריה.

 

  • אזור עפולה, ואפילו בית שאן והסביבה, הפכו ממש בתקופה האחרונה להיות יעדים מושכים, כפי שהזכרנו, הפריפריה הפכה למושכת כשהעבודה מהבית הפכה לרווחת, כך גם אזור אשדוד – אשקלון.

 

  • בסוף, השיקולים העיקריים שמנחים בקניית דירה להשקעה, גם אם מדובר בקנייה מכונס נכסים, הם תשואת השכירות שנגזרת משכר הדירה, ותשואת ערך הדירה עצמה, שעולה עם הזמן.

 

לסיכום, ישנם אזורים רבים, ומומלץ מאוד להתייעץ עם גורם מקצועי שמכיר את הביקושים לשכירות, באזור בהם אתם חושבים לקנות דירה להשקעה. בכל מקרה, קניית דירה להשקעה מכונס נכסים, שהוזכרה כדרך אגב למעלה, מומלצת מאוד. לעיתים תוכלו למצוא "מציאות", דירות מכונס נכסים במחירים נמוכים יחסית לשוק, שנמצאות במצב טוב מאוד ומהוות תמורה מצוינת לכסף.

 

גלול למעלה