האם כדאי לקנות מכונס נכסים?

האם כדאי לקנות מכונס נכסים?

חלומם של רבים מאזרחי ישראל הוא לקנות דירה. ניתן לייחס את החלום הזה לעובדה שהעם היהודי נרדף וגורש כמעט בכל רחבי העולם במשך יותר מאלפיים שנה. ניתן גם לייחס את החלום הזה לכך שקיימת תפיסה רווחת בקרב כלכלנים ברחבי העולם שנדל"ן הוא השקעה כמעט בטוחה לטווח ארוך.

 

זה לא משנה למה החלום של ישראלים רבים הוא להיות עם נכס נדל"ן, או לפחות – לא משנה לנקודה שהטקסט שאתם קוראים עוסק בה. מה שכן משנה, זו העובדה שמחירי הדיור בישראל גבוהים ברמה כזו שרוב הישראלים מרגישים שהם לא יכולים בכלל להגשים את החלום שלהם.

 

אולם, מי שבאמת רוצה לקנות דירה – יודע שיש גם דרכים לקנות דירה במחיר זול ממחיר השוק. למשל, אפשר לקנות דירה מוזנחת בפריפריה, לשפץ אותה ולמכור ברווח. דרך אחרת, ופחות נפוצה, היא לקנות דירה מכונס נכסים. אבל מה זה בכלל כונס נכסים? והאם כדאי לקנות ממנו דירה?

 

מה זה כונס נכסים

לפני שנעסוק בשאלה האם כדאי לקנות דירה מכונס נכסים, אולי כדאי שנבהיר קודם את משמעות המושג. אם אתם כבר יודעים מה זה כונס נכסים, אנחנו מזמינים אתכם לעבור לפסקה הבאה. אנשים לוקחים במהלך חייהם הלוואות לצרכים שונים. למשל, אנשים לוקחים משכנתא בשביל לקנות בית. דוגמא נוספת היא העובדה שאנשים לוקחים הלוואה כדי לקנות רכב חדש בעסקאות מימון שונות.

 

הבנקים וגופי המימון הפיננסים השונים רוצים להיות בטוחים שהם יקבלו את כספם בחזרה. כדאי לוודא שהם אכן יחזירו את ההשקעה שלהם, הם דורשים מהלווים לרשום פיקדון – סכום כסף, או דבר מה ששווה לכסף. למשל, במשכנתא אחד הפיקדונות הוא הדירה שנקנית. אם הלווה לא עומד בהתחייבות שלו להחזיר את הכסף – כונס הנכסים נכנס לתמונה ומוכר את הנכס לצורך הכיסוי.

 

 

דירות מכונס נכסים - האם כדאי

התשובה לשאלה האם כדאי לקנות דירה מכונס נכסים היא מורכבת, ממש כמו כל דבר בחיים האלה. בתים מכונס נכסים בדרך כלל ימכרו במחיר נמוך ממחיר השוק, זאת בשביל למשוך כמה שיותר קונים. יחד עם זאת, בית מכונס נכסים יכול הרבה פעמים להיות במצב לא טוב ולפעמים עוד גרים בו אנשים.

 

אמנם אין אפשרות למשא ומתן מול כונס הנכסים (אלא אם יש רק מתעניין אחד שנתן הצעה על הבית, דבר נדיר למדי). אבל אם תערכו את החיפוש שלכם בצורה חכמה – תוכלו למצוא לא מעט עסקאות מאוד מאוד טובות, שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר. דירות מכונס נכסים הן כדאיות למי שמסוגל להיות יסודי בחיפוש.

 

 

סיכום

לסיכום, אכן כדאי לקנות דירה מכונס נכסים. קנייה של בית מכונס נכסים מהווה אפשרות להוזלה של עד מאות אלפי שקלים במחיר הממוצע של דירה. חפשו כבר עכשיו דירות מכונס נכסים במאגר שלנו, ומצאו את הדירה להשקעה שלכם.

 

גלול למעלה