איך קונים דירה מכונס נכסים? | קניית דירה מכונס נכסים הנו תהליך פשוט כאשר מכירים ומבינים אותו, את תהליך הרכישה ניתן לחלק לשלושה שלבים כמו בקניית דירה בשוק הפרטי רק עם מספר הבדלים קטנים בין האחד לשני, כדי להבין את ההבדל שבין רכישת דירה בשוק הפרטי לרכישת דירה מכונס נכסים כדאי שתקראו את ההסבר על איך קונים דירה מכונס נכסים.

איך קונים דירה מכונס נכסים?

קניית דירה מכונס נכסים הנו תהליך פשוט כאשר מכירים ומבינים אותו, את תהליך הרכישה ניתן לחלק לשלושה שלבים כמו בקניית דירה בשוק הפרטי רק עם מספר הבדלים קטנים בין האחד לשני, כדי להבין את ההבדל שבין רכישת דירה בשוק הפרטי לרכישת דירה מכונס נכסים כדאי שתקראו את ההסבר על איך קונים דירה מכונס נכסים.

 

כמו שאמרנו בפתיחה ישנם שלושה שלבים בתהליך של קניית דירה מכונס נכסים.

 

 

בשלב הראשון: הכנה ובנייה של התקציב

איך קונים דירה מכונס נכסים | הצד הפיננסי 

יש לדאוג לכל הצד הפיננסי ולשאול

את ה-4 השאלות הבאות:

 

1) כמה הון עצמי יש לנו?

כאשר רוצים לבצע קניית דירה מכונס נכסים המשכנתא שתקבלו מהבנק יהיה כמו ברכישה בשוק הפרטי, אם זאת פעם ראשונה שאתם רוכשים דירה אתם תקבלו עד 75% משכנתא ותצטרכו 25% הון עצמי משווי הקנייה או שווי השמאי הנמוך מבניהם, כאשר תרצו לעבור לדירה אחרת במקום הדירה שבבעלותכם כרגע תוכלו לקבל עד 70% משכנתא ותצטרכו 30% הון עצמי, ברכישת דירה נוספת על הדירה שבבעלותכם תוכלו לקבל עד 50% משכנתא ותצטרכו 50% הון עצמי.

 

 

לכן חשוב מראש לפני שניגשים להציע הצעות מחיר זה לבדוק את ההון עצמי שלכם בהתאם לכוונת הרכישה שלכם.

 

 

2) מה סכום המשכנתא המאושר לפי האישור העקרוני שקיבלנו?

השאלה הזאת היא המשך לשאלה הקודמת ומשלימה אותה, בשאלה הקודמת הבנו כמה הון עצמי אנחנו צריכים אבל כדי לדעת אם זה מספיק לנו ההון עצמי חשוב שנקבל אישור עקוני למשכנתא מהבנק, לא תמיד הבנק יתן לכם את טווח האחוזים המלאים והרבה מאוד תלוי בהכנסה הפנויה שלכם, לכן, יש מצב שזאת תיהיה הרכישת דירה הראשונה שלכם שבמצב כזה תוכלו לקבל עד 75% ובסוף הבנק יחליט לתת לכם אישור עקרוני ל65% מה שישנה את סכום הון עצמי שתצטרכו.

 

מומלץ מאוד להתייעץ עם יועץ משכנתאות ואפילו להשתמש בליווי שלו לאורך כל התהליך.

 

 

3) האם כדאי להשתמש באנשי מקצוע כמו עורך דין, יועץ נדל"ן ויועץ משכנתאות?

 

בנוגע להשאלה הזאת נתחיל דווקא מהסוף ואז נפרט, אז קודם כל התשובה היא כן.

 

חשוב מאוד שבכל רכישה בסכומים כאלה גבוהים שיהיה מסביבכם את הצוות הנכון שילווה אתכם, בעולם הנדל"ן אלה הם השלושה אנשי מקצוע הכי חשובים לכם בתהליך.

 

עורך הדין: במקרה של רכישת דירה מכונס נכסים נוסח ההסכם אינו ניתן למשא ומתן חוץ משינוי קל בפריסת התשלומים לעומת רכישה בשוק הפרטי שם כל סעיף וסעיף ניתן למשא ומתן, ועדיין בשני המקרים חשוב ליווי משפטי על מנת להבין טוב יותר על מה אתם חותמים.

 

בנוסף יוכל העורך דין לתת לכם את הרקע המשפטי שבגינו הגיע הנכס מלכתחילה למצב שמכירה דרך הכינוס.

 

יועץ נדל"ן: יועץ הנדל"ן יוכל להסביר לכם איך קונים דירה מכונס נכסים לכוון וגם ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לתת לכם הערכה של שווי הנכס ולבנות לכם נתח שוק על מנת להבין בכמה העריך השמאי את הנכס ומה הסכום הצעת מחיר שכדאי להגיש, בנוסף הוא יבנה איתכם אסטרטגיית רכישה על פי הנסיון עבר שלו בכל התהליך ובהתאם לתקציב שלכם.

 

חשוב להבין בשונה מקנייה בשוק הפרטי ששם מפרסמים את המחיר אותו רוצה המוכר, ברכישה דרך הכונס לא ידוע מחיר הנכס מכוון שזה נמכר בסגנון של מכירה פומבית והמטרה של הכונסים זה להביא את מקסימום מחיר. 

 

יועץ משכנתאות: כאשר אתם פונים לבנק לקחת משכנתא אתם צריכים לזכור שהמטרה של הבנק זה להרוויח כמה שיותר מהריביות שלכם, יועץ המשכנתאות ידע איך לנהל לכם משא ומתן אל מול מספר בנקים על מנת להוציא לכם את המשכנתא הטובה ביותר דבר אשר יכול לחסוך לכם עשרות ולפעמים מאות אלפי שקלים מההחזר הכולל.

 

 עלות סה"כ ההוצעות על אנשי מקצוע יכול לנוע בין 25,000-40,000 ש"ח בהתאם למצב ומורכבות התהליך.

 

 

4) האם לקחתי בחשבון הוצאות שיפוץ?

כחלק מחישוב ההוצאות שלכם כדאי לקחת בחשבון שיש נכסים שתרצו או תצטרכו לעשות להם שיפוץ, השיפוץ יכול להיות ברמה של רק קוסמטיקה כמו צבע ותיקוני תחזוקה ועד לשיפוץ מסיבי.

 

בזמן הסיור בנכס חשוב להעריך פחות או יותר כמה עלות ההשקעה בשיפוץ.

 

 

בשלב השני: חיפוש ואיתר הנכס

איתור וחיפוש דירה מכונס נכסים 

תוכלו ללחוץ כאן ולראות את רשימת דירות מכונס נכסים

שמפורסם אצלנו באתר.

 

דירות שמוצעות למכירה דרך כונס נכסים מפורסמות במספר אתרים וכמובן גם כאן אצלנו ולכן קל לעקוב אחר נכסים חדשים שיוצאים למכירה, כל מה שצריך לעשות זה להירשם לאחד האתרים ולהתחיל לקבל עידכונים מהם, כל האתרים וגם אנחנו מעדכנים על נכסים חדשים בעיקר באימיילים, אצלנו תוכלו לקבל עידכונים גם במספר ערוצים נוספים כמו פייסבוק, אינסטגרם ובערוץ הטלגרם שלנו.

 

כדי שתוכלו לקבל את העידכונים על הנכסים תצטרכו לשלם מנוי חודשי באותם אתרים, אצלנו תוכלו להירשם בחינם לקבלת עידכונים ותשלמו רק על הורדת מידע על נכס ספציפי עליו תרצו לקבל מידע.

 

ההבדל בין שני המסלולים שבראשון כאשר משלמים מנוי אתם מקבלים חשיפה למידע על כל הנכסים המפורסמים ויכול להיות מצב שבאותו חודש אין נכסים חדשים למכירה באותו האזור בו אתם רוצים לקנות דירה מכונס נכסים, במסלול השני אתם מקבלים גם מידע על נכסים חדשים רק שכאן אתם תשלמו רק במידה ויהיה נכס ספציפי שבו אתם מתעניינים ורוצים.

 

לאחר שמצאתם פרסום של נכס שמעניין אתכם אתם תצטרכו לתאם סיור בנכס, פרטי יצירת הקשר יופיעו במודעה הרישמית של הכונס בסיור חשוב להסתכל על מצב הנכס ולהעריך את עלות השיפוץ במידת הצורך והאם הנכס מתאיפ לצרכים שלכם כמו ברכישה בשוק הפרטי.

 

במידה והנכס מתאי לכם בשלב הזה אתם צריכים לגשת לבנק ולהוציא צק בנקאי על סכום של 5%-10% מסכום הצעת המחיר שאתם מגישים, הצק צריך להיות לפקודת הכונס של הנכס, הכונס אוסף מספר הצעות עד ליום מסויים ברגע הביקור בנכס, לימי הביקור מזמין הכונס מספר רב של מתעניינים כאשר רק חלק מהם מגיש הצעות מחיר.

 

לאחר שמגיע התאריך האחרון להגיש הצעות מחיר קובע הכונס תאריך להתמחרות בין כלל המצעים, ביום התמחרות נקבע מי הזוכה שירכוש את הנכס ובאותו המעמד יחתום על חוזה המכר, ולכן יש להעירך לכך בהתאם ולקבל יעוץ משפטי.

 

 

בשלב השלישי: התמחרות וחתימה על חוזה מכר

  התמחרות בעת קניית דירה מכונס נכסים

ביום שבוא נקבע התמחרות מגיעים למשרד הכונס כלל המציעים אשר הביאו הצעה מחיר חתומה ובצמוד צק בנקאי, לכל כונס של נכס יש דרך טיפה שונה לנהל את המתחרות המשותף לכולם זה שמבצעים רשימה של כלל המצעים לפי סדר הקראי בעל הצעה הגובהה ביותר מדבר אחרון, לשאר המשתתפים נותנים אפשרות לעלות את הסכום או לא להמשיך יותר בהתמחרות ולקבל את הצק הבנקאי שלהם בחזרה.

 לאחר שיש זוכה, הזוכה חותם על חוזה מכר.


גלול למעלה